HTML Piaskownica

Ogólne uwagi do języka HTML

Jak można zauważyć, budowa stron www wymaga od nas opanowania pewnych umiejętności technicznych, a co za tym idzie, nauki poleceń, które będą zrozumiałe dla komputera. Najważniejsze jest to, aby wpisywać je bezbłędnie (pamiętając o slashu, zamykając każde polecenie po kolei, bez wprowadzania zamętu) oraz w miarę możliwości urozmaicać tekst, tak, aby przyciągał internautów.

Trzeba również pamiętać o tym, że nie wolno przesadzać. Za duża ilość grafiki, za bardzo kolorowy tekst – to wszystko zamiast przyciągać odstrasza. Jeśli nie mamy pojęcia o tym, jaką grafikę dopasować do treści, można poszukać w Internecie przykładowych szablonów, które pomogą nam w utworzeniu ładnej i zgrabnej strony internetowej. Budowa stron www nie jest trudna, o ile przyswoimy sobie te podstawowe zasady.

Gdzie szukać ewentualnej pomocy?

Na kursach takich jak ten. Tutaj znajdziesz niezbędną pomoc, jeśli jesteś początkującym webmasterem zaczynającym swoją przygodę z tworzeniem stron WWW. Podstawowe zasady i porady z pewnością ułatwią ci poruszanie się po języku HTML.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.